...Home Page.
  ...About Page in English.
  ...Terra Page Slovak.
  ...Slovakia.

 

Zjednotené Európske Kresťanstvo

Opravte Schizma Teraz!

 

 

     
     

 

Hlavným cieľom týchto stránok je poskytovať a šíriť informácie o filme United European Christendom – Heal the Schism Now! (Zjednotené Európske Kresťanstvo – Opravte Schizma Teraz!) Hlavným cieľom tohto filmu v poradí je, aby sa tak príspevok na znovuzjednotenie Pravoslávnej-Katolíckej Cirkvi a na stanovenie, alebo znovuobnovenie, väčšie civilizačné jednoty a integrity v rámci Kresťanstva, počínajúc Európskou Kresťanstva. Tento film má v úmysle hovoriť do spoločenstva veriacich. V dôležitých zmyslov Jednotnej Európskej Kresťanstva – Liečiť Schizma Teraz! je dva filmy, skôr než dve časti jedného filmu, pretože dva predmety stoja tak ďaleko od seba. Jeden predmet, European Kresťanstvo, je nesmierne dôležité. Iný subjekt, cirkev, je neporovnateľne dôležitejšie. Nečakajte, že nedostatok zjavných rozporov v pochopení toho, ako komunita veriacich by mal pokračovať v týchto dvoch veciach.

Prvá časť, nazvime to prvý film, sa pokúša vysporiadať s teologickým, Ekleziologické a iné otázky súvisiace s 5. storočia rozkolu v Cirkvi a najmä vo vzťahu k veľkému rozkolu v cirkvi, ktorá ktorých sa podľa konvencie sa zo dňa na 1054 , ktorá sa rozvinula medzi 9. storočia a na začiatku 13. storočia a neskôr. Vzhľadom k tomu, otázky, ktoré sú zapojené, ktoré sa zaoberajú ako to robia s naším bojom, že Boží zámer pre svoje cirkvi, spory nemožno chápať ako neseriózne. Vzhľadom k pochopeniu zdieľaného všetkými kresťanmi Božie prikázania k takému jednoty, a odráža preeminently v Písme svätom reprodukované na týchto webových stránkach, sú spory nemožno chápať ako un-prekonať.

Aktuálne skutočnosti, ako je tiež spisy pre-popredných mysliteľov v týchto oblastiach a dialógy medzi a programami vedúcich cirkevných hierarchov, naznačujú, že re-zjednotenie firemnej je možné medzi cirkvami tradície, ktoré si zachovali sviatosti - predovšetkým Eucharistia - a Apoštolská Dedičstvo a platne vysvätený kňazstva. Tie, vo vzostupnom poradí z hľadiska počtu ľudí v ich komunitách veriacich, sú (1), východných pravoslávnych cirkví; (2) pravoslávnych cirkví, ktoré sú v spojení s ekumenického patriarchu Konštantínopolu; a (3) katolícka cirkev. K tomuto spoločne dohodnutej zoznamu, autor tohto filmu by pridal štvrtú skupinu. Kým obaja pravoslávnej cirkvi a katolícka cirkev oficiálne sa snaží vysporiadať s cirkvami v tejto skupine tým, že sa s nimi vysporiadať, naozaj v maximálnej možnej miere tým, že ignoruje ich existencie, táto štvrtá skupina môže byť povedal, aby tie ortodoxné cirkví zo Byzantine- Slovanské liturgická tradícia, ktoré nie sú v spojení s ekumenického patriarchu Konštantínopolu. Ukrajinská pravoslávna cirkev, kyjevského patriarchátu je len najpočetnejšia veľkého množstva kostolov, ktoré sú lovené v tomto eklesiologickému neporiadok.

Rovnako dôležité ako protestanti sú kresťanstvo, vznik protestantizmu a nespočet rozpory vnútri západnej cirkvi, ktorá začala (s malými výnimkami) z 16. storočia, nie sú súčasťou tohto prvého filmu. Sú však do značnej miery súčasťou príbehu, ktorý je predstavovaný v "druhom" film. Druhý film vyzýva diváka vstúpiť do civilizačného introspekcie, čo boli náklady na kresťanské nejednotnosť. Skladá sa v podstate zo série prípadových štúdií v nákladoch rozkolu. To tiež pozýva diváka, aby sa zapojili do nejakej informovaná špekulácií o tom, čo kresťanstvo, počnúc Európskou kresťanstvo môže očakávať, že by sa situácia kresťanskej nejednoty pokračovať. Ako si myslíte, že sme robili? Okruh správnym smerom?

Komunita veriacich nakoniec rozhodne, či táto jednota cirkvi sa stane, alebo dokonca tak nestane. Cirkev hierarchov majú svoje menované role. Nie sú pripravení podpísať spoločné vyhlásenie alebo apoštolskou konštitúciou alebo niektoré iné dokumenty vratnej prijímanie a jednotu, ale aj keby sa k tomu, neexistovala podporu komunity veriacich, takéto vyhlásenie by bolo neúčinné, ako to urobila v roku 1439 ... a najväčší kostol v kresťanskom svete sa stala mešita.

     
 
     

Takže sa musíte rozhodnúť. Chcete túto jednotu? 

Zvážte prosím túto otázku znovu potom, čo ste videli film.

     

"Divízia otvorene odporuje Kristovej vôli, poskytuje prekážku do sveta, a spôsobí škodu na najsvätejšie príčinu hlásať radostnú zvesť všetkému stvoreniu ... Veriť v Krista znamená túžiť jednotu, túžiť jednota znamená želajú cirkev, túžiť cirkev znamená túži po spoločenstve milosti, ktoré zodpovedá Otcovu plánu z večnosti Taký je zmysel Kristovej modlitby : 'Ut unum sint.' " 
                              John Paul II vo svojej rovnomennej encyklike od roku 1995

"Steny, ktoré nás rozdeľujú nemusia dosiahnuť až do neba." 
                              Metropolitné Platon Kyjev

 
     
Človek navrhuje   Boh disponuje

 

 

Language Button Russkii that is for Russian Language Button Deutsch that is for German Language Button Język Polski that is for Polish Language Button Ukrayinska Mova that is for Ukrainian Language Button Italiano that is for Italian Language Button Español that is for Spanish Language Button Français that is for French Language Button Srpski that is for Serbian Language Button Hrvatski that is for Croatian Language Button Ellinika that is for Greek
Language Button Malti that is for Maltese Language Button Nederlands that is for Dutch and Flemish Language Button Magyar that is for Hungarian Language Button Belaruskaya Mova that is for Belarusian Language Button Kartuli Ena that is for Georgian Language Button Gaeilge that is for Irish Language Button Hayeren that is for Armenian Language Button Română that is for Romanian Language Button Svenska that is for Swedish Language Button Português that is for Portuguese
Language Button Català that is for Catalan Language Button Lëtzebuergesch that is for Luxembourgish Language Button Bulgarski Ezik that is for Bulgarian Language Button Makedonski Jazik that is for Macedonian Language Button Bosanski that is for Bosnian Language Button Crnogorski Jezik that is for Montenegrin Language Button Shqip that is for Albanian Language Button Dansk that is for Danish Language Button Norsk that is for Norwegian Language Button Íslenska that is for Icelandic
Language Button Latīna that is for Latin Language Button Sardu that is for Sardinian Language Button Lietuvių Kalba that is for Lithuanian Language Button Latviešu that is for Latvian Language Button Eesti that is for Estonian Language Button Čeština that is for Czech Language Button Slovenčina that is Slovak Language Button Slovenščina that is for Slovene Language Button Suomi that is for Finnish Language Button Arāmît Armāyâ Arāmāyā  that is for Aramaic